Про нас

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії. Вона зосереджена на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа.

Ми пропонуємо більш як 20 програм: стипендії, покликані допомогти українським спеціалістам і далі працювати всупереч війні, гранти на персональні проєкти, поїздки на конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії тощо. Команда House of Europe фінансує відновлення культурної інфраструктури, підтримує переклад літератури та творчу співпрацю між Україною та ЄС і Великою Британією. Ми опікуємося збереженням української культурної спадщини й розвитком креативних та освітніх стартапів. Онлайн-лабораторії, воркшопи, дискусії, конференції, хакатони та інші заходи відбуваються регулярно в межах програми.

 

Про сайт

Сайт і наші сторінки у соцмережах розповідають не лише про ініціативи House of Europe.

Наш каталог можливостей — місце, куди потрапляє свіжа інформація про конкурси House of Europe та гранти, стипендії, курси, резиденції й обміни від інших проєктів ЄС. Щотижня ми відбираємо найцікавіше зі шквалу публікацій, щоб описати простими словами.

В історіях успіху ділимося інтерв’ю з менеджерами дивовижних ініціатив, які змінюють Україну на краще, а у бібліотеці знань збираємо лекції з проєктного менеджменту, ком’юніті-менеджменту та комунікацій для культурних проєктів.

Можливості для областей

House of Europe має бути там, де підтримка та інформація потрібні найбільше: за межами «київської бульбашки» — в областях. Саме тому ми створили програми для середніх і малих міст України. Працюємо з місцевими культурними центрами, щоб підтримати креативних підприємців у областях завдяки поп-ап хабам і House of Europe Festival, а наш мобільний павільйон мандрує українськими містами. 

Під час повномасштабного вторгнення безпека — наш пріоритет. Ми шукаємо креативні хаби з безпечними просторами, щоб запросити вас на House Europe Festival, але мобільний павільйон найближчим часом не подорожуватиме.

Організатори House of Europe

Програму House of Europe заснував Європейський Союз, представлений Делегацією ЄС в Україні

Goethe-Institut Ukraine керує програмою. Ми також тісно співпрацюємо з українським кластером Об’єднання інститутів культури країн Європейського Союзу (EUNIC).

Історія House of Europe

Проєкт House of Europe з’явився у 2019 році. Це пілотна програма ЄС для зовнішніх культурних зв’язків і платформа з усіма можливостями, які надає ЄС українцям.

За час існування House of Europe пропонував понад 40 програм для українців. Ми підтримували креативні бізнеси завдяки Creative Business Academy, Creative Enterprise Ukraine, Creative Business Survival Kit і Digital Labs: менеджери креативних хабів. Творили простір для знайомств активної молоді під час Active Citizens Camps, таборів європейської молоді та університетських обмінів. Допомогли 200 менеджерам культури поза Києвом стати агентами змін у межах Академії культурного лідера. Українські медики обмінювалися досвідом з колегами з ЄС під час онлайн-курсів, навчальних подорожей, стажувань і Digital Labs: медики. Соціальні підприємці долучалися до навчальних подорожей і Digital Labs: соціальні підприємці, а куратори, арткритики, дослідники та менеджери резиденцій професійно зростали під час Digital Labs: куратори та менеджери артрезиденцій

Ми першими в Україні підтримали культуру в часи ковіду — уже за місяць після запровадження карантину виділили 800 000 євро та запустили чотири нових програми. Ми були партнерами EXTRA SOUND від Українського інституту та «Літератури на експорт» від Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал».

З 2019 року по 2022-й партнерами консорціуму були Британська Рада в Україні, Французький інститут в Україні, Чеські центри в Україні та Goethe-Institut Ukraine

Попередницею House of Europe є програма Culture Bridges, що сприяла діалогу між професіоналами та організаціями у сфері культури з України і ЄС.

Підпишіться на наші соціальні мережі

Щодня — тільки гранти та програми для українців. Повідомляємо одразу, коли з’являється щось нове.

Підпишіться на щотижневу розсилку

Ми випускаємо дайджест із можливостями один раз на тиждень. Ми не будемо надсилати вам жодних інших листів, бо цінуємо ваш час та особистий простір.

Наші донори та партнери

Спробуйте інший браузер

Ми помітили, що ви переглядаєте сторінку через Internet Explorer. Використайте Safari, Google Chrome або Mozilla Firefox, щоб побачити сайт в усій красі.