Великі гранти ЄС на коопераційні культурні проєкти

Сектор: Культура та креативні індустрії
Тип: Грант
Місце: Україна
Кінцевий термін: Завершено
Організатор: Представництво ЄС в Україні

Це конкурс грантів на масштабні культурні проєкти, створені у співпраці між організаціями. Представництво ЄС в Україні розуміє важливість культури й готове виділити 3 мільйони євро на її розвиток та підтримку інституцій, що у цьому допомагають. 

Ви можете отримати від 400 000 до 1 000 000 євро на проєкт, що стосується:

  • ревіталізації культурної спадщини. Наприклад, на перетворення старого заводу на культурний хаб. 
  • використання культурної спадщини та сучасної культури для місцевого розвитку. Наприклад, на проєкт культурного кварталу або створення нової туристичної пам’ятки.
  • створення та розповсюдження контенту, що сприяє критичному мисленню, поширенню демократичних цінностей та примиренню громад. Наприклад, на інформаційну кампанію громадської організації або AR/VR додаток для музею. 
  • розвитку стійкості та адаптивності культурного середовища. Наприклад, на онлайн-курс, що допоможе організаціям культури вибрати новий підхід до надання послуг або проєкт співпраці з іншим сектором.

Грант на культурні проєкти — одна з семи можливостей програми «Механізм розвитку громадянського суспільства України: підвищення ролі громадянського суспільства для кращого врядування, прав людини та культури». В рамках програми Європейський Союз видасть 12,5 мільйонів євро українським ініціативам. 

Дізнайтеся більше

Що я отримаю?

Грант на втілення проєкту розміром від 400 000 до 1 000 000 євро. 

Цим коштом ви можете покрити 60-90% витрат. Іншу частину ви маєте профінансувати самостійно або за підтримки іншої організації.

Я можу взяти участь?

На конкурс можна подати проєкти місцевої влади, громадських організацій та організацій сфери культури, розроблені у команді з іншими такими ж організаціями. 

У вашій команді може бути від двох до чотирьох учасників. Кожен учасник має бути неприбутковою організацією з юридичною особою, зареєстрованою в Україні. 

Що потрібно для участі?

Конкурс відбувається у два етапи: 

  • На першому етапі потрібно описати загальну ідею проєкту в шаблоні (Annex A.1). Організація, що подає заявку, також має зареєструватися у базі PADOR
  • На другому етапі потрібен детальний опис проєкту, логічна матриця та бюджет. На цій стадії ваші партнери також мають зареєструватися у PADOR.
Як подати заявку?

Подайте заявку та документ з описом концепції проєкту через онлайн-платформу PROSPECT. Щоб підвищити шанси пройти на наступний етап відбору, уважно вивчіть Інструкції для заявників (Guidelines).

Зверніть увагу
  • Ви можете податися із регрантинговою ініціативою. Гранти, які ви будете видавати, мають бути до 30 000 євро. 
  • Вартість ремонту або будівництва не може перевищувати 50% бюджету. 
  • Особливо заохочуються партнерства між місцевою владою та організаціями, що працюють над розбудовою громадянського суспільства. 
  • Якщо ваш проєкт братиме до уваги захист довкілля, адаптацію до кліматичних змін чи проблеми міграції, це буде перевагою. 
  • Основний заявник може подати кілька заявок в межах цього конкурсу, але може отримати лише один грант. 
  • Основний заявник може бути партнером в іншій заявці в межах цього конкурсу.
  • Партнери можуть виступати у цій ролі не більш ніж у трьох заявках в межах цього конкурсу, але можуть отримати лише один грант.

Підпишіться на наші соціальні мережі

Щодня — тільки гранти та програми для українців. Повідомляємо одразу, коли з’являється щось нове.

Підпишіться на щотижневу розсилку

Ми випускаємо дайджест із можливостями один раз на тиждень. Ми не будемо надсилати вам жодних інших листів, бо цінуємо ваш час та особистий простір.

Наші донори та партнери

Спробуйте інший браузер

Ми помітили, що ви переглядаєте сторінку через Internet Explorer. Використайте Safari, Google Chrome або Mozilla Firefox, щоб побачити сайт в усій красі.